Moje ulubione strony o finansach

Ulubione strony i blogi

Ulubione strony i blogi

Wiele osób podczas gry w Cashflow pyta mnie skąd czerpię motywację do pisania bloga i skąd biorę pomysły na kolejne posty. Otóż większość pomysłów przychodzi mi gdy czytam książki oraz inne blogi. Wpis o moich ulubionych i najbardziej inspirujących książkach ukaże się wkrótce, a dzisiaj parę słów o blogach, które czytam.

Oszczędzanie pieniędzy i nie tylko

oszczedzanie.net

To jeden z najlepszych i bardziej aktywnych blogów, które czytam. Autor porusza tematykę oszczędzania od praktycznej strony. Znajdziecie na nim wiele cennych życiowych porad i pomysłów na czym i w jaki sposób zaoszczędzić pieniądze. Autor też bogato opisuje metody zarządzania domowym budżetem i o tym jak na co dzień optymalizować dochody i wydatki. Jako, że wakacje się powoli zbliżają szczególnie polecam przeczytać 19 praktycznych porad jak oszczędzić na wakacjach.

Zacząć Zarabiać

www.zaczac-zarabiac.pl

Ciekawy i praktyczny blog na temat zarabiania w internecie. Sam ostatnio skorzystałem z cennych porad na temat jak używać wtyczek SEO. Auto pisze dużo o generowaniu dochodu pasywnego przy pomocy reklam na blogach i stron dzielących się zyskiem. Dzieli się także comiesięcznymi raportami ze swoich postępów. Szczególnie cenię sobie ten blog za praktyczne porady, które pomogły mi ulepszyć także i blog Klubu Cashflow Wrocław.

ABC inwestowania i finanse osobiste

www.aphossa.pl

To blog o wolności finansowej w praktyce. Przeczytacie tam też sporo o inwestowaniu giełdzie, oszczędzaniu, bankach i kredytach. Autor pisze fachowe i konkretne posty. Jego blog istnieje aż od 2007 roku! Pamiętam, że szczególnie zaciekawił mnie post Finanse po Arabsku.

Metafinanse

metafinanse.blogspot.com

Bardzo dobry blog, niestety od jakiegoś czasu jakby rzadziej aktualizowany. Niemniej jednak znajduje się tam spora ilość wartościowych artykułów na temat inwestowania i oszczędzania. Więcej o blogu i autorze przeczytacie tutaj, dowiecie się też jak zaczęła się przygoda autora z pieniędzmi, i ich pomnażaniem. Autor dużo pisze o inwestowaniu na giełdzie (to chyba jedna z bardziej popularnych metod pomnażania kapitału wśród polskich blogerów), publikuje także informacje o swoim własnym portfelu inwestycyjnym oraz dzieli się swoimi wynikami.

Najbogatsi.pl

najbogatsi.pl

Ciekawa strona o najbogatszych ludziach. To właśnie z niej dowiedziałem się że najbogatszym człowiekiem na świecie nie jest już ani Bill Gates, ani właściciel IKEI. Jest tam sporo rankingów bogatych ludzi (Najbogatski Europejczycy, Polacy, Włosi itp) oraz artykułów na temat pieniędzy i finansów. Polecam wszystkim tym którzy szukają motywacji na swojej drodze do bogactwa.

Przeczytaj też:

Tags: